wtorek, 17 września 2013

Pielęgnacja skóry maluszka - ciąg dalszy :)


MASŁO KOKOSOWE DO CIAŁA 100%NATURALNE-DOSKONAŁA JAKOŚ 100 mlO tym jak najlepiej pielęgnować ciało w czasie ciąży, aby po urodzeniu dziecka cieszyć się rewelacyjną kondycją pisałam już tutaj (część 1.) oraz tutaj (część 2.). Teraz czas na pielęgnację delikatnej skóry noworodka. Kiedy po 9-miesięcznym wyczekiwaniu maleństwo pojawia się na świecie, stajemy przed wyzwaniem związanym z pielęgnacją jego delikatnej i niezwykle wrażliwej skóry. W tym celu oferuje się nam szeroką gamę oliwek, które niestety prócz roślinnych olejków zawierają także liczne dodatki syntetyczne, które nie zawsze są w pełni bezpieczne dla skóry maluszka. Istnieją trzy produkty, które szczególnie polecam mamom do pielęgnacji niemowlęcej skóry, a są to masło kokosowe, masło babassu oraz olejek migdałowy, o którym pisałam tutaj. Oba masełka są bogate w cenny kwas laurynowy, który jest jednym ze składników mleka matki. Kwas ten odpowiada za wzmocnienie odporności oraz ma działanie bakteriobójcze i antywirusowe, dlatego jest tak ważny na tak wczesnym etapie rozwoju dziecka. Prócz zwalczania wszelkiego rodzaju infekcji masełka te doskonale odżywiają i niwelują podrażnienia.


Na jakie olejki należy uważać będąc w czasie ciąży i w okresie karmienia?

W asortymencie sklepu Skarby Maroka znajduje się znacznie szersze spektrum naturalnych olejków roślinnych, jednak niestety nie wszystkie można stosować w okresie ciąży i karmienia. Na czas ciąży należy zdecydowanie unikać olejku z czarnuszki oraz olejków ziołowych, między innymi oreganowego czy piołunowego, ponieważ w literaturze naukowej istnieją przesłanki, że mogą wpływać negatywnie na rozwój płodu.


Pielęgnacja, którą przedstawiłam Wam w trzech ostatnic postach inspirowana jest przede wszystkim moimi podróżami po Maroku, a inspiracje te wzbogaciłam własnymi doświadczeniami z okresu mojej pierwszej ciąży. Teraz, kiedy noszę w sobie kolejne dziecko, wprowadzam w życie zoptymalizowaną kompleksową pielęgnację, która miałam wielką przyjemność się z Wami podzielić :).1 komentarz:

  1. Zakupiłam pod wpływem namowy Waszej masełko kokosowe- jest CUDOWNE!!!
    Do tego takie smaczne, że dzieci wyjadły mi połowę przy pierwszym otwarciu;0 dobrze,ze wzięłam od razu dwie sztuki- polecam gorąco!!!

    PS.Pachnie nieziemsko kokosami

    OdpowiedzUsuń