wtorek, 30 lipca 2013

O czym powinni pamiętać wielbiciele domowych zwierzątek?

Kotki, pieski, świnki, tchórzofretki, chomiki czy jeżyki - zwierzątka domowe przysparzają nie tylko ogromnej ilości radości, ale także niestety czasem groźnych pasożytów rezydujących w ich jelitach.

Ponad 50% ludzi zarażonych jest pasożytami układu pokarmowego nawet o tym nie wiedząc. Często zmagają się z dolegliwościami trawiennymi typu wzdęcia, biegunki, chroniczne zmęczenie, bezsenność, czasem bóle stawów, a nawet różnego typu reakcje alergiczne czy stany zapalne skóry niewiadomego pochodzenia. Wówczas decydują się na leczenie poszczególnych objawów, nie wiedząc, że wystarczy zdiagnozować i zwalczyć przyczynę.

Wbrew pozorom, odrobaczania i pozbywanie się najpowszechniej występujących pasożytów, nie jest procesem długotrwałym, wymagającym drogiego leczenia farmakologicznego. I tu z odsieczą przychodzi nam natura, która skomponowała całą artylerię ziół pozwalających skutecznie rozgromić całą armię pasożytów.

Naczelnym wodzem ziołowej artylerii jest piołun, który stosowany jest do praktycznie wszytskich suplementów do zwalczania pasożytów. Innymi skutecznymi pogromcamu pasożytów są tymianek, goździk, czosnek, kurkuma, czarnuszka czy anyż. W asortymencia Skarbów Maroka dostępne są olejki pozyskiwane z wymienionych ziółek, które są bardzo dobrze przyswajalne, mianowicie: olej piołunowy, goździkowy, czosnkowy, kurkumowy, z czarnuszki, anyżowy. Wszystie są jadalne. Można zastosować wybrany olejek lub skomponować mieszankę w równych proporcjach.

Sama posiadam dwa urocze pupilki w postaci piesków i zmagałam się z problemem pasożytów, które zwalczyłam problem dzięki olejkom. Trzeba jednak pamiętać, że proces odrobaczania należy przeprowadzać regularnie, przynajmniej raz w roku. W trosce o zdrowie i urodę :)

1 komentarz:

  1. Ciekawe, a przy okazji zdrowe dla naszych pupilków :D

    OdpowiedzUsuń