czwartek, 10 lutego 2022

Najlepsze dobrodziejstwa naturalne Maroka

Najlepsze dobrodziejstwa naturalne Maroka

Kiedy myślimy o Maroku, pierwszą rzeczą, która przychodzi nam na myśl, jest jego kultura, tradycja, zwyczaje i piękne krajobrazy. Maroko to kraj kolorów. Piękne soczyste barwy, które ładują nas Europejczyków pozytywną energią.

Maroko to kraj pełen naturalnego bogactwa.

Marokańczycy od setek lat uważają, że naturalne olejki są najlepszą formą dbania o wygląd zewnętrzny jak i posiadają właściwości prozdrowotne.

Nakładają je na każdą część ciała od stóp do głów. Bez wątpienia Maroko ma do zaoferowania najlepsze  dobrodziejstwa naturalne pod względem dbania o urodę i zapewnienie dobrego samopoczucia!

Głęboko zakorzeniona w religijnym oczyszczeniu i czystości, pielęgnacja ciała, zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna, ma fundamentalne znaczenie w ich codziennym życiu  i jest powodem, dla którego Marokańczycy spędzają dużą część czasu na zabiegach i pielęgnacji ciała, takich jak oczyszczające masaże, maski, kąpiele lecznicze… 

W tym poście dowiesz się więcej o najważniejszych marokańskich kosmetykach i najistotniejszych sekretach urody inspirowanych przez marokańskie kobiety. Odkrywamy niektóre z najpotężniejszych zabiegów upiększających . Będziesz zaskoczony wszystkimi sztuczkami, które Marokanki przechowują w swoich arsenałach piękności. W tym poście oferujemy wielkie odkrycie ich wszystkich!

Najczęściej używane kosmetyki z MarokaProdukt gwiazdorski wśród tych przeznaczonych dla urody i dobrego wyglądu oraz stały punkt w szafkach łazienkowych . Olejek arganowy pozyskiwany jest z pestek owocu drzewa arganowego, które pochodzi z Maroka. Choć najbardziej popularne jest stosowanie olejku w produktach do pielęgnacji włosów, główną zaletą tego kosmetyku jest to, że można go nakładać na twarz, ciało lub włosy, dzięki czemu jest łatwy w użyciu i na tyle mały, że zmieści się w kosmetyczce

Olejek arganowy jest niezbędny dla urody i dobrego samopoczucia, ponieważ dostarcza jedne z najczystszych form kwasów tłuszczowych , które zatrzymują wodę, jednocześnie utrzymując nawilżenie skóry, oraz witaminę E, przeciwutleniacz o właściwościach przeciwzapalnych. 

Posiada zdolności regeneracyjne dzięki działaniu antyoksydacyjnemu, które w naturalny sposób przywraca regenerację skóry. Oprócz właściwości poprawiających wygląd ogólny, jest również największym sprzymierzeńcem relaksu , ponieważ podczas masażu pielęgnuje i zmiękcza skórę. 

Jest to również idealny produkt do doskonałego procesu gojenia, dlatego wiele Marokańczyków używa go do leczenia i regeneracji blizn i oparzeń skóry. Co więcej, może służyć do usuwania rozstępów, dzięki czemu jest idealnym kosmetykiem dla każdej przyszłej mamy.Woda różana:

Woda różana jest używana od wieków do zapachów, pielęgnacji skóry i celów leczniczych ze względu na jej właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne .

Woda różana i olejek różany to doskonałe kosmetyki do twarzy i szyi ze względu na ich właściwości oczyszczające i tonizujące skórę. Jedną z zalet korzystania z tego marokańskiego naturalnego cudu jest to, że jest on odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry !
Czarne mydło

Niezbędny udział w rytuale oczyszczania i złuszczania w  tradycyjnej łaźni hammam.  Pozyskiwany jest z rozgniecionych oliwek, a jego zdolność uwadniania jest zaskakująco wysoka. Jego właściwości złuszczające, odżywcze i nawilżające sprawiają, że jest to ulubiony, dobroczynny must-have dla Twojej skóry .
Kosmetyki marokańskie to gwiazda produktów dla turystów i kosmetyki must-have dla mieszkańców Maroka. Właściwości, które oferują kosmetyki naturalne sprawiają, że Maroko jest miejscem, w którym piękno i dobre samopoczucie nabierają ogromnego znaczenia .

Zapraszamy na spacer po marokańskim suku :)

                                                 www.skarbymaroka.pl
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz