niedziela, 3 lutego 2013

Lecznicze własności śluzu ślimaka okiem naukowcaWeźmy go pod lupę i przyjrzyjmy się mu okiem naukowca, analizując jego skład i działanie poszczególnych substancji na ludzką skórę.
Śluz ślimaka stanowi naturalną i zbilansowaną kompozycję substancji koniecznych dla inicjowania i podtrzymywania procesów naprawczych skóry. Jest przede wszystkim bogaty w proteiny będące podstawowym budulcem komórek nabłonkowych. Stymuluje on produkcję kolagenu i elastyny w macierzy komórkowej, przez co wspomaga odnowę tkanki skórnej, jak również zmiękcza istniejące blizny powodując ich spłycanie. Dodatkowo, bogactwo antyoksydantów eliminuje wolne rodniki odpowiedzialne za niszczenie komórek i w efekcie starzenie skóry. Kolejnym niezwykle cennym składnikiem śluzu ślimaka jest kwas hialuronowy, który skutecznie walczy z istniejącymi już efektami starzenia, ponieważ posiada własność wiązania i zatrzymywania cząsteczek wody w komórkach zapewniając tym samym odpowiednie nawilżenie skóry. 

Właściwości śluzu ślimaka znane były już i cenione w czasach starożytności, a jego zbawienne działanie opiewali wielcy greccy filozofowie.

Dlaczego śluz ślimaka jest tak skuteczny i w czym tkwi jego fenomen?

Naturalny filtr UV absorbuje szkodliwe promieniowanie słoneczne, chroniąc skórę przed jego szkodliwym działaniem i fotostarzeniem. 


Śluz ślimaka posiada również substancje aktywne, które pełnią zasadniczą rolę w leczeniu trądziku, a są to naturalny antybiotyk niwelujący bakterie trądzikowe oraz kwas glikolowy odpowiedzialny za prawidłowe procesy złuszczania martwego naskórka. Substancję pomocniczą stanowi alantoina, która łagodzi podrażnienia i przyspiesza proces gojenia się już istniejących zmian. 


Najnowsze badania dermatologiczne nad leczeniem trądziku wykazują, że bezpośrednią przyczyną jego powstawania nie jest sama obecność bakterii trądzikowych, ale zaburzenia w procesie złuszczania naskórka, stąd niezwykle ceniona w śluzie ślimaka jest właśnie zawartość kwasu glikolowego. Żaden kosmetyk obecny na rynku nie posiada tak optymalnie zbilansowanego składu, który umożliwia wyeliminowanie aż tylu problemów skórnych jednocześnie i w tak szybkim czasie. Naukowcy potwierdzają, że skuteczność jego działania jest widoczna po 2 miesiącach, aczkolwiek pierwszymi efektami można cieszyć się już po 2 tygodniach.


Here is what you can figure out about the healing snail slime properties. Independent scientific researches on the snail secretion reveal that it has really powerful regeneration properties. I strongly recommend to read this article


4 komentarze:

 1. Mialam kiedys krem ze sluzem slimaka :). Chcialam go tez wyprobowac na wlosach ale olejek ktory zakupilam na allegro nie mial go w skladzie, mimo takiego opisu :(.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawartość śluzu ślimaka, który udało nam się znaleźć w Maroku została potwierdzona laboratoryjnie przez jedną z naszych klientek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam kremy ze śluzem ślimaka! Ale narobiliście mi chęci na to cudo:)

  OdpowiedzUsuń