poniedziałek, 20 czerwca 2016

Olejek z senny - wyjątkowy olejek przeciw siwieniu i wypadaniu włosów

Senna to roślina pochodząca z tropikalnych rejonów Afryki i stanowi źródło flawonoidów jak również pochodnych naftalenu i antracenu.

Mało znane jest działanie senny na włosy. Okazuje się, że olejek z senny stosowany na włosy zapobiega ich siwieniu oraz wypadaniu. Zalecany jest głównie osobom o ciemnych włosach. Poprawia ogólną kondycję włosa i wzmacnia jego cebulki. Jet również skutecznym środkiem w przypadku wszawicy lub stanów grzybicznych skóry.

Senna jest powszechnie znanym środkiem o działaniu przeczyszczającym Olejek z senny wywołuje skurcze mięśni w ścianach układu pokarmowego, co znacząco pomaga w wypróżnianiu. Senna ma również działanie moczopędne i żółciopędne. Zaleca się stosować ją sporadycznie w przypadku zaparć i hemoroidów.

Środki ostrożności:
Wewnętrzne stosowanie olejku z senny nie powinno przekroczyć 10 dni. Ma to na celu ograniczenie ryzyka związanego z uzależnieniem od środków przeczyszczających. Warto stosowanie olejku z senny skonsultować z lekarzem.
Dawkowanie: Pół łyżeczki do max jednej przed snem. Działanie obserwuje się po kilku godzinach.
Przeciwskazania: Senny nie stosuje się w przypadkach ostrych stanów zapalnych jelit, zapalenie wyrostka robaczkowego, niedrożności jelit, wrzodziejącego zapalenia okrężnicy.
Dzieci do lat 12 oraz kobiety w ciąży lub karmiących piersią nie powinny spożywać senny w jakiejkolwiek formie.

Wyjątkowa promocja!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz