czwartek, 2 czerwca 2016

Moc olejku bazyliowego
Bazylia ceniona jest ze względu na swe wyjątkowe walory smakowe i zapachowe, wyróżniając się świeżą, słodką i lekko korzenną wonią z charakterystyczną balsamiczną nutą. Od wieków ceniona jest także z uwagi na niezwykle wszechstronne działanie lecznicze.

Z bazylii pozskiwany jest cenny olejek, a jego główne zasługi to wzmacnianie umysłu, serca i odporności na infekcje. Ponadto Wyostrza pamięć, sprawność umysłową i jednocześnie relaksuje ciało. Może być pomocny zarówno w przypadku stresu, depresji i stanów lękowych, jak i w przypadku migren. Pomaga przy bólach i skurczach mięśni, bólach brzucha czy bólach menstruacyjnych. Jest pomocny przy wielu problemach trawiennych, a także ma korzystne działanie na układ oddechowy. Jest stosowany w leczeniu astmy, zapalenia oskrzeli, zapalenia zatok, przeziębieniach oraz grypie.

Stosowany na skórę odświeża ją, tonizuje, łagodzi stany zapalne i podrażnienia, pomaga przy ukąszeniach owadów, a nawet przy trądziku. Stanowi świetny dodatek do szamponów, płynów i żeli do kąpieli, ponieważ odświeża włosy i skórę. Działa antyseptycznie i spowalnia odrastanie włosków po depilacji. Co ciekawe, jest niezwykle skuteczny przy nadmiernej potliwości, zwłaszcza stóp.

Olejek najczęściej stosuje się w postaci masażu lub wcierania, np. aby złagodzić skurcze i ból brzucha. Przed użyciem olejek należy rozcieńczyć. Może być również używany do inhalacji, np. w przypadku grypy. Olejek bazyliowy czasem bywa stosowany wewnętrznie dla zwiększenia efektów masażu, ale ogólnie nie zaleca się tego robić.

Olejek można zakupić w naszym sklepie w wyjątkowej promocyjnej cenie:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz