czwartek, 9 stycznia 2014

Olejek z werbeny - odrobina lata w zimie

Olejek z werbeny jest genialnym produktem na zimową chandrę. Posiada on zapach podobny do cytryny, tym samym wnosząc do naszego domu zapach lata. Oprócz pięknego, świeżego aromatu posiada on właściwości zmniejszające bóle głowy, również migrenowe oraz łagodzące w przypadku stanów nerwowych. Warto go również stosować przy problemach z bezsennością. 
Aby skorzystać z jego właściwości aromaterapeutycznych wystarczy dodać kilka kropli olejku do palącej się świeczki lub do nawilżacza powietrza, zawieszonego na naszym kaloryferze. Można również dodać go do olejku arganowego, migdałowego, jojoba bądź innego olejku do masażu i wetrzeć wieczorem w nasze ciało. Taki zabieg zapewni nam podwójne odprężenie, zarówno ciała jak i umysłu. 
Olejek z werbeny można również stosować miejscowo na różnego rodzaju skaleczenia, dzięki właściwościom silnie przeciwzapalnym oraz ściągającym przyśpieszy proces gojenia się oraz zapobiegnie powikłaniom. Równie dobrze sprawdzi się w przypadku obrzęków, krwiaków oraz wysypek skórnych.

Werbena jest świętą rośliną druidów.Wierzono, że pomaga ona oczyszczać i zabezpieczać przed złą magią. Stosowano ją również podczas błogosławieństw. Polecamy dodać odrobinkę olejku z werbeny do kąpieli. Pomoże to uspokoić umysł, a przy okazji odpędzi złe uroki i pomoże spełnić marzenia ;)

Nasz olejek z werbeny znajdziesz TUTAJ

2 komentarze:

  1. Ciekawy ten olejek :) naturalne działanie uspakajające i odprężające w trakcie masażu to coś miłego :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapraszam : http://mineralnyswiatkasi.blogspot.com/2014/10/oleje-olejki-ja-wszystkie-was-kupowac.html

    OdpowiedzUsuń