środa, 22 stycznia 2014

Olejek Mirtowy

Mirt zwyczajny był bardzo cenioną rośliną w starożytnej Grecji i Rzymie, gdzie uważano go za symbol płodności oraz powodzenia w interesach. Był stosowany przy ważnych obrzędach kościelnych i ślubach. Pojawia się w biblii oraz mitach greckich.
Olejek mirtowy posiada charakterystyczny kamforowo-żywiczny zapach, na jego podstawie wytwarzano pachnącą wodę anielską. Stanowi bazę wielu męskich perfum, płynów po goleniu czy wód kolońskich.
Wyciąg z liści mirtu zwiększa wydzielanie śluzu w górnych drogach oddechowych, dzięki czemu działa jako środek wykrztuśny. Jest stosowany w leczeniu górnych dróg oddechowych, szczególnie stanów zapalnych oskrzeli.
Znajduje zastosowanie również w chorobach skórnych. Posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwpasożytnicze, przeciwświądowe oraz poprawia ukrwienie. Doskonale sprawdzi się w leczeniu trądziku, stanów zapalnych skóry, łojotoku, wysypek. Dzięki właściwościom rozgrzewającym jest polecany do masażu ciała, w przypadku bóli mięśni, stłuczeń, zwyrodnieniach stawów.
Olej mirtowy może być spożywany w celu pobudzenia i wzmocnienia organizmu, jako środek wykrztuśny. Zaleca się spożywanie 4 kropli olejku trzy razy dziennie.
Uwaga! przy dłuższym stosowaniu olejek mirtowy może nasilać objawy miesiączkowania.

Olejek mirtowy znajdziesz TUTAJ

2 komentarze:

  1. Trzeba pamiętać, by nie przesadzać z tym olejkiem eteryczny... podobnie jak z większością takich olejków. ;) Więcej nie oznacza, że będzie bardziej skuteczny.

    OdpowiedzUsuń
  2. To nie jest olejek eteryczny, a macerat wysokiej jakości. Zatem można stosować go bezpośrednio na skórę, jak również mieszać z innymi olejami w dowolnych kombinacjach i proporcjach. Wszystkie olejki o pojemności 30 ml są wysoko skoncentrowanymi maceratami do bezpośredniego stosowania na skórę, niektóre nadają się nawet do spożycia.

    OdpowiedzUsuń