czwartek, 23 maja 2013

Relaksujący masaż aromatycznymi olejkami


Po męczącym, ciężko przepracowanym dniu zasługujemy na chwilę relaksu, a tą zapewnić nam może zestaw olejków, które wmasowane w dowolną partię ciała, zwłaszcza w plecy i stopy, przyniosą ulgę i relaks obolałym i napiętym mięśniom. 


A oto trzy zbawienne składniki:
Olejek lawendowy
Olejek z melisy
Olejek z werbeny

Ta niezwykle aromatyczna i rozpieszczająca zmysły mieszakna wykazuje szczególne działanie antydepresyjne, uspokajające, niwelujące zmeczenie,  a ponadto pomaga zwalczać bóle głowy. Masaż z użyciem tej unikalnej kompozycji redukuje wszelkie stany napięcia nerwowego, poprawia nastrój, wprowadza w stan relaksu.


Olejek lawendowy prócz działania przeciwbólowego wykazuje właściwości antybakteryjne, antyseptyczne i antybiotyczne. Uspokaja, zmniejsza objawy stanów lękowych, depresji, złego nastroju, stanów poddenerwowania, ułatwia zasypianie.

Olejek z melisy wykazuje właściwości przeciwzapalne, odkażające i antyseptyczne. Masaż wykonany z jego użyciem działa uspokajająca, łagodzi stany depresyjne i lękowe oraz niweluje trudności w zasypianiu, zmniejsza dolegliwości menstruacyjne. Ponadto olejek z melisy jest idealny do pielęgnacji skóry problematycznej, z egzemą lub grzybicą. Łagodzi objawy menopauzy.

Olejek z werbeny zniewala zapachem i okazuje się być skutecznym afrodyzjakiem. Wzmacnia odporność na infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybiczne, dlatego polecany jest do masażu stóp, które są szczególnie podatne na infekcje grzybiczne. Podobnie jak olejek z lawendy, niweluje bóle głowy.

Masaż stóp i głowy (w przypadku bólu głowy w szczególności w okolicach skroni) przed pójściem spać pomaga  zwalczyć bezsenność i wspomaga regenerację organizmu w czasie snu. 

Spokojnych i kolorowych snów! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz