środa, 15 maja 2013

Naturalny samoopalacz

Masełko kakaowe stosowane jest jako składnik wielu samoopalaczy i preparatów brązujących, jednak w większości zawartości tego cennego aktywnego składnika są w nich bardzo niewielkie, a preparaty dają efekt nienaturalnej opalenizny. Z pomocą czystego masełka kakaowego można natomiast sprawić skórze piękny i naturalny koloryt.  Jak działa masełko kakaowe na nasza skórę?
Ponieważ masełko stymuluje produkcję melaniny, przy regularnym stosowaniu daje efekt naturalnej opalenizny i to bez igerencji szkodliwych promieni słonecznych!
Dodatkowo, warto wiedzieć, że zawiera w sobie filtr UV, dodatkowo chroniąc przed nasłonecznieniem.

Ze względu na cenne składniki odżywcze masełko łagodzi również skutki poparzeń słonecznych, silnie regenerując skórę i przywracając jej równowagę. Dostarcza jej nawilżenia i cennych witamin, których spragniona i wysuszona skóra najbardziej potrzebuje. Aplikacja preparatu może także zapobiegać rozwojom nowotworów skórnych, których nietrudno nabawić się nadużywając kąpieli słonecznych.

Warto wspomnieć, że masełko kakaowe pobudza także produkcje kolagenu, który odpowiada za zapewnienie naszej skórze elastyczności, jędrności i ochrony skóry przed przedwczesnym starzeniem. 

Bogactwo wartościowych kwasów tłuszczowych, steroli, witaminy E i naturalnych antyutleniaczy sprawia, że działanie masełka jest bardzo aktywne. 

Masło kakaowe jest kosmetykiem biozgodnym ze skórą, co oznacza, że jego skłądniki sa w pełni tolerowane przez skórę i nie wywołują uczuleń.

Jak przygotować masełko kakaowe do aplikacji? 
Ponieważ preparat w temperaturz epokojowej występuje w postaci stałej, trudnej do nakładania, przed zastosowaniem należy roztopić daną ilość w kąpieli wodnej (w szczelnym naczyniu, uniemożliwiającym kontakt masła z wodą). Do naczynia z roztopionym masłem można dodać wybranego olejku, w szczególności olejku marchewkowego, co wzmocni efekt naturalnej opalenizny. Całość dokładnie wymieszać w celu otrzymania jednolitej mieszanki. Dodatek olejku sprawi, że po schłodzeniu preparat będzie mniej twardy i łatwiejszy w aplikacji. 

Wygląda na to, że masełko kakaowe stanowi świetną alternatywę dla osób stojących przed dylematem pięknej opalenizny i zachowania młodej skóry na długi czas :)1 komentarz:

  1. Oo brzmi super, na pewno wiele osób by się nim zainteresowało ale pewnie nie słyszeli o nim- tak jak ja :)

    OdpowiedzUsuń