środa, 19 lutego 2014

Pogromcy stresu


OLEJEK MELISOWY -olejek skutecznie uspokaja i niweluje stany napięcia, a ponadto działa przeciwzapalnie, antyseptycznie i odkażająco na zanieczyszczona skórę, zwalcza problemy w zasypianiu, a także zmniejsza dolegliwości menstruacyjne. 


OLEJEK POMARAŃCZOWY - harmonizuje i stabilizuje układ nerwowy, ale także walczy ze skórką pomarańczową, doskonale ujędrnia i regeneruje. Ponadto działa antyseptycznie i dezodorująco!


OLEJEK LAWENDOWY - działanie olejku lawendowego nie ogranicza się  jedynie do łagodzenia symptomów stresu, ale jest znacznie bardziej kompleksowe. Olejek posiada bowiem właściwości przeciwbólowe, antybakteryjne, antybiotyczne, idealnie nadaje się do inhalacji przy zapaleniu zatok, katarze. 

OLEJEK JAŚMINOWY - olejek nie tylko sprzyja leczeniu depresji i objawów stresu, ale także walczy z trądzikiem, cellulitem, ma działanie przeciwzmarszczkowe i nawilżające, a dodatkowo zapobiega wypadaniu włosów. Normalizuje cykl menstruacyjny i wpływa korzystnie na laktację. Rewelacyjny dla młodych matek zmagających się z depresją poporodową. 


Olejki znakomicie odprężają, usuwają napięcie, niwelują zmęczenie i wszelkie stany apatyczne, łagodzą bóle głowy, mięśni, nerwobóle. Dzięki temu regulują funkcjonowanie układu nerwowego i hormonalnego.
Ich wyróżniającą cechą jest uniwersalność - stanowią zarówno olejki do masażu, inhalacji oraz kąpieli. Można stosować je bezpośrednio na skórę bez rozcieńczenia, gdyż nie są olejkami eterycznymi.

A od ich zniewalających zapachów można się uzależnić :)

2 komentarze:

  1. a w jaki sposób używa się tych olejków? do picia?

    OdpowiedzUsuń
  2. Olejków używa się przede wszystkim do masażu relaksacyjnego całego ciała lub pielęgnacji twarzy, jednakże olejek melisowy i pomarańczowy nadają się także do spożycia. Można także dodawać je do kąpieli lub stosować do inhalacji.

    OdpowiedzUsuń