środa, 5 lutego 2014

Najlepszy sposób na pielęgnację twarzy w zimie

Niezależnie od tego czy spędzamy mrozy w mieście czy na szusowaniu po górskich stokach - o buzię musimy zadbać szczególnie, ponieważ w okresie zimowym jest najbardziej narażona na bardzo niekorzystne działanie niskich temperatur i nagłych skoków temperaturowych. Aby zapobiec utracie witalności, zapewnić odpowiedni poziom ochrony i nawilżenia, należy pamiętać o doborze odpowiednich preparatów.

Jakich produktów unikać w czasie mrozów?

Należy absolutnie wystrzegać się kremów na bazie wody, ponieważ ze względu na dużą rozszerzalność ciepłą podczas zamarzania woda znacznie zwiększa swoją objętość, co może doprowadzić do uszkodzenia skóry.

Jakie produkty stosować w czasie zimy?

Przede wszystkim takie, które pozostawiają na skórze warstwę ochronną izolująca od negatywnego działania temperatury. Dodatkowo należy pamiętać o tym, aby krem zawierał filtr przeciwsłoneczny, ponieważ nawet w okresie zimowym skóra narażona jest na działanie szkodliwych promieni UV. Szczególnie powinni pamiętać o tym amatorzy jazdy na nartach na słonecznych stokach.

Jakie produkty są szczególnie polecane?

Masło shea to naturalny hit w pielęgnacji skóry w zimie. Idealnie chroni skórę twarzy i ust (tak, tak, działa także jako idealny balsam do ust. Ponadto, masło shea zawiera w sobie naturalny filtr UV. Fenomenalnie pielęgnuje i chroni skórę w najbardziej trudnych warunkach. Bogactwo witamin, minerałów i cennych kwasów tłuszczowych zawartych w maśle shea gwarantuje optymalne odżywienie. Masło Shea nie zatyka poró, co więcej, leczy niedoskonałości i stany zapalne, jak również wszelkie wypryski alergiczne. Jest w 100% naturalny, nierafinowany, bez dodatków, dlatego też nadaje się do nawet najbardziej wrażliwej skóry.


Olejek palmowy z nasion zawiera naturalne kwasy tłuszczowe nasycone takie jak kwas laurynowy, który wzmacnia odporność na infekcje, na które jesteśmy narażeni w szczególności zimą. Pozostawia naturalny film ochronny na twarzy i ustach. Podobnie jak masło shea, zawiera naturalny filtr UV.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz