czwartek, 31 stycznia 2013

W czym tkwi sekret pięknego i zdrowego uśmiechu Marokańczyków?Przechadzając się urokliwymi uliczkami marokańskiej mediny nie sposób nie zauważyć ludzi, którzy w wolnych chwilach zagryzają małe gałązki drzewa...
Dla przeciętnego Europejczyka widok ten jest nieco egzotyczny, jednak dla mieszkańców Maroka miswak, bo tak nazywa sie owa tajemnicza gałązka, stanowi nieodłączny i niezwykle ceniony element kultury muzułmańskiej od samych począków jej istnienia.

Co czyni więc małą i zwykła z pozoru gałązkę tak wyjątkową? Od wielu stuleci miswak bedący korzeniem drzewa arakowego, używany jest do czyszczenia i naturalnego wybielania zębów, a także w profilaktyce wszelkich chorób jamy ustnej! Miswak stanowi bowiem naturalną szczoteczkę i pastę do zębów w jednym.
Nie wymaga użycia wody, pasty, a nawet spłukiwania po użyciu, gdyż wszelkie bakterie na jej powierzchni są niwelowane w naturalny sposób. Własności te czynią miswak niezwykle praktycznym w podróży, w szkole czy w pracy.

Po jej użyciu zęby będą czyste i lśniące, a co najważniejsze, pozbawione bakterii, kwasów i zalegającego osadu. Długotrwałe stosowanie wybiela zęby, skutecznie chroni przed próchnica, paradontozą, kamieniem nazębnym i osadem niczczącym szkliwo. Ponadto aktywuje odnowę już uszkodzonego szkliwa.
Włókna miswaku docierają do przestrzeni miedzyzębowych znacznie lepiej niż syntetyczne włókna tradycyjnych szczoteczek. Do grona cenionych właściwości dołączają: sprzyjanie leczenia chorób dziąseł, usuwanie przebarwienia z nikotyny, herbaty i kawy, usuwanie kamienia nazębnego, dezynfekcja, odswieżanie oddechu. Miswak jest idealny dla palaczy, a zwłaszcza osób starających się rzucić palenie, gdyż nie tylko usuwa przebarwienia nikotynowe, ale także zmniejsza głód nikotynowy! Niezliczone korzyści z używania miswaku zostały potwierdzone naukowo!

Miswak zawiera wiele składników cennych dla pielegnacji jamy ustnej, a należą do nich między innnymi duża ilość fluoru i krzemu, witaminy C, potasu, sodu, dwuwęglanu sodu, tlenku wapnia, siarki, mała ilość tanin, saponin, flawonoidów, steroli, a także olejki eteryczne, jak na przykład olejek miętowy.

W naszym sklepiku dostępny jest naturalny Miswak z dodatkiem olejku cytrynowego

Wskazówki dotyczące stosowania: należy odciąć lub obgryźć :) około 1 cm kory, a następnie zamoczyć na jakiś czas w ciepłej wodzie w celu zmiękczenia włókien. Szczoteczka jest gotowa do obgryzania :)3 komentarze:

  1. To prawda,Marokańczycy mają piękne uśmiechy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. wow! to jest warte uwagi...zdecydowanie!:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Na początku ciężko było mi sie przyzywczaić do jej stosowania. Aczkolwiek wygoda z uwagi na brak konieczności stosowania pasty i wody wzięła górę i Miswak jest moim nieodłącznym towarzyszem podróży. Nie opuszcza też mojej torebki na codzień :)

    OdpowiedzUsuń