czwartek, 3 września 2015

PODWÓJNY RELAKS I NATURALNE UKOJENIE NERWÓWNiemalże każdy z nas przechodzi czasem gorszy nastrój czy ciężki okres. Nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli, nie zawsze nasz dzień wygląda tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. 
Warto zatem nauczyć się jak radzić sobie w takich sytuacjach, jak pomóc organizmowi w zniwelowaniu stresu, odprężyć się i zrelaksować.
Moja propozycja na naturalne  ukojenie nerwów to aromatyczna, ciepła kąpiel z użyciem dwóch wspaniałych kosmetyków.
 Mowa tu o:
1.      Mydełku „Calming” (z angielskiego uspokajający) które znajdziesz tutaj2.      Olejku z melisy: który znajdziesz tutaj

Wspomniane wyżej mydełko to prawdziwy skarb od natury. Znajdują się w nim aromatyczne, naturalne olejki:
·         Olejek z pelargonii (geranium): ma działanie kojące, przeciwzapalne i antybakteryjne; pomaga likwidować nerwobóle; niweluje niepokój
·         Olejek z pomarańczy: uspokaja; działa przeciwdepresyjnie; pobudza układ immunologiczny
·         Olejek jojoba: nawilża; odżywia; zapobiega wysuszeniu skóry
·         Olejek lawendowy: łagodzi lęki i niepokoje; poprawia nastrój

Zestaw wymienionych olejków doskonale pielęgnuje ciało i idealnie nadaje się do zastosowania po długim dniu, gdy jesteśmy zmęczeni, nerwowi, a nasze ciało domaga się odpoczynku.  
Warto zadbać również o odpowiedni aromat naszej relaksującej kąpieli - dodanie do wody w wannie kilku kropli olejku z melisy wzbogaci ten odprężający moment o przepiękny, ziołowo-cytrynowy zapach. 
Ponadto melisa uważana jest za jedno z najbardziej uspokajających ziół. Pomaga w depresji, nerwicy i stanach lękowych, zmniejsza bezsenność, działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo.

Miłego odpoczynku! :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz