środa, 5 sierpnia 2015

BAZYLIA DOBRA NA STRES I POCENIE :)


Bazylia to przyjemna dla oka, intensywnie pachnąca roślina, popularna w uprawie i używana zarówno w kuchni, jak i przemyśle kosmetycznym i perfumeryjnym.  Ma bardzo szerokie zastosowanie, a we Francji nazywana jest nawet „królewskim zielem”. 
Z bazylii wytwarzany jest niezwykle aromatyczny olejek o ziołowo-korzennym zapachu. 
Olejek bazyliowy  ten to prawdziwy skarb od natury, dlatego też chciałabym napisać co nieco o jego wyjątkowych właściwościach :)
Po pierwsze, olejek bazyliowy ma działanie relaksujące. Powinny po niego sięgnąć osoby zestresowane, mające „dużo na głowie”, pragnące odprężenia i ukojenia nerwów. 
Olejek bazyliowy  łagodzi lęki, działa antydepresyjnie, pobudza, niweluje zmęczenie, poprawia nastrój.
Po drugie kosmetyk ten sprawdzi się w przypadku bólu głowy, bólów mięśniowych, reumatycznych, menstruacyjnych, przy migrenach oraz ukąszeniach owadów. Działa przeciwbólowo, kojąco i łagodząco, a także antyseptycznie.
Po trzecie przeciwdziała poceniu stóp i likwiduje nieprzyjemny zapach, który towarzyszy tej dolegliwości.
Po czwarte świetnie nadaje się jako dodatek do szamponu lub odżywki, gdyż odświeża i wzmacnia włosy, a także zapobiega ich wypadaniu.
To jeszcze nie koniec! Dodatkowe działanie olejku bazyliowego obejmuje: pozytywny wpływ na skórę, odporność i układ oddechowy. Olejek spowalnia odrastanie włosków po depilacji, łagodzi kaszel i objawy astmy oraz zapalenia oskrzeli, pomocny jest w okresie przeziębienia. 
RADY:
·         Przed użyciem olejek należy rozcieńczyć.
·         W celu pielęgnacji włosów można dodać kilka kropli do szamponu, w przypadku pielęgnacji skóry – do żelu pod prysznic lub kremu.
·         Aby zrelaksować się w „bazyliowej kąpieli” należy dodać kilka kropli olejku do wanny z ciepłą wodą.
·         W dolegliwościach związanych z układem oddechowym można dodać kilka kropli olejku do wody w kominku do aromatoterapii.
·         Olejku nie powinny stosować kobiety w ciąży oraz osoby z nadciśnieniem.
Olejek ten można znaleźć tutaj  teraz na PROMOCJI! :)

Oraz tutaj: 
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza