piątek, 10 lipca 2015

Wspaniałe, kosmetyczne "TRIO" na różne dolegliwości ...

Dziś chciałabym opisać trzy rewelacyjne olejki: z gorzkich migdałów, sosnowy i z majeranku. Są to wyjątkowe kosmetyki, które można stosować na wiele dolegliwości lub po prostu w celu pielęgnacji ciała :) Przejdźmy więc do rzeczy!
Olejek z gorzkich migdałów
Olejek z gorzkich migdałów pozyskiwany jest z nasion pięknego drzewa migdałowego. 
Ma bardzo szerokie zastosowanie. Zalecany jest zwłaszcza przy poparzeniach słonecznych, gdyż świetnie regeneruje skórę, dezynfekuje i działa przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie. 
Ponadto oczyszcza skórę z niedoskonałości, rozjaśnia przebarwienia i piegi, zmiękcza naskórek i działa uspokajająco. 
Można stosować go także w celu poprawienia kondycji zniszczonych włosów.
RADA: Można dodać kilka kropli olejku do kremu, balsamu lub żelu pod prysznic i w ten sposób stosować na skórę.
Więcej informacji o tym świetnym kosmetyku tutaj:klik 


Olejek sosnowy
Na ten kosmetyk warto skusić się choćby z powodu wyjątkowego zapachu. 
Pamiętacie, jak pięknie pachnie w sosnowych lasach? Wspomnienie leśnych wycieczek można poczuć zaraz po otworzeniu szklanej buteleczki z olejkiem sosnowym. 
Intensywny, świeży i wakacyjny aromat pobudzi zmysły i doda energii. 
Nie jest to jednak jedyna zaleta olejku sosnowego – ma on ich całą masę! 
Przede wszystkim leczy infekcje górnych dróg oddechowych i zatok. Kąpiele i inhalacje parowe stosuje się dodając kilka kropli olejku do wody, zwłaszcza przy przeziębieniach, bólach gardła i katarze. Ponadto olejek sosnowy świetnie nadaje się do masażu – posiada właściwości rozgrzewające, zmiękcza skórę i łagodzi bóle reumatyczne.
 Można używać go do dezynfekowania powietrza lub podłogi. W tym celu należy do litra wody dodać kilka kropli olejku i rozpylić w pomieszczeniach.
Dodatkowe działanie: antyseptyczne, bakteriobójcze, przeciwzakaźne, przeciwbólowe
RADY:
·         Olejek może być stosowany do neutralizacji zapachów.
·         Można dodać kilka kropli olejku do kremu lub balsamu i w ten sposób stosować na skórę.
·         Olejek sosnowy pomaga w czyszczeniu mieszkania: można umyć z jego pomocą lodówkę, zamrażarkę, piekarnik, blaty. W tym celu należy umieścić 2 krople olejku na wilgotną gąbkę i nią przetrzeć zabrudzone powierzchnie.
·         Stosowanie olejku sosnowego przez kobiety w ciąży oraz dzieci powinno zostać skonsultowane ze specjalistą.
Więcej informacji o olejku sosnowym tutaj: klik



Olejek majerankowy
Majeranek ogrodowy to roślina pochodząca z basenu Morza Śródziemnego. 
Uprawiany jest w wielu rejonach świata. Rozdrobnione ziele majeranku używane jest w kuchni jako przyprawa o wielu zdrowotnych właściwościach.  Majeranek znalazł także zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. 
Z rośliny tej w procesie destylacji z parą wodną pozyskuje się olejek majerankowy.
Olejek majerankowy ma intensywny, przyjemnie ziołowy zapach oraz szerokie spektrum działania. Do najważniejszych jego zalet należy zaliczyć działanie uspokajające, rozluźniające i kojące nerwy. Olejek zalecany jest osobom zestresowanym, w okresach chandry i gorszego samopoczucia. 
Ponadto ma właściwości rozgrzewające, antyseptyczne i przeciwbólowe, rewelacyjnie nadaje się więc do masażu. Ujędrnia skórę i pomaga zwalczyć cellulit. Łagodzi stany zapalne, działa kojąco na bóle reumatyczne, a także ściągająco na skórę. Opóźnia efekty starzenia.
Dodatkowe działanie: podnosi libido, reguluje ciśnienie krwi, zapobiega bólom głowy, stawów i mięśni, przyspiesza gojenie ran.
RADY: aby uzyskać olejek do masażu o właściwościach kojących i rozluźniających, zaleca się połączenie kilku kropli olejku majerankowego z olejkiem arganowym, migdałowym lub olejkiem z jojoby.
Więcej informacji o tym olejku tutaj:klik




Opisane przeze mnie trzy rodzaje olejków to kolejny dowód na to, jak wiele dobrodziejstw niosą ze sobą naturalne kosmetyki. 
Serdecznie zachęcam do odkrywania ich wyjątkowych właściwości :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz