sobota, 20 czerwca 2015

OLEJEK HERBACIANY - SKARB NATURY - DLACZEGO POWINNAŚ GO MIEĆ


  Ten niezwykły kosmetyk o intensywnym i pięknym zapachu posiada wiele wspaniałych właściwości. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicznie i przeciwwirusowo, jest zatem idealny dla osób mających problemy skórne, takie jak grzybica, łuszczyca, wysypka czy trądzik.  
Nadaje się świetnie do pielęgnacji stóp – nie tylko ze względu na wspomniane już właściwości, ale także dlatego, że likwiduje związany z  ich poceniem uciążliwy zapach. 
Olejek z drzewa herbacianego powinien znaleźć się w kosmetyczce każdego miłośnika wypadów na łono natury. 
Dlaczego? Otóż skutecznie odstrasza owady! Łagodzi również ukąszenia i przyspiesza gojenie skóry. Sprawdzi się w walce z oparzeniami i podrażnieniami, a także chorobami gardła, migdałków i dziąseł (stosuje się go w płukankach jamy ustnej oraz inhalacjach).

RADY:
·         Przed bezpośrednim zaaplikowaniem nierozcieńczonego olejku herbacianego na podrażnione miejsce, warto sprawdzić jego działanie na skórze – jak każdy kosmetyk może bowiem uczulać.
·         Przy bólach gardła, należy płukać je roztworem z 2-3 kroplami olejku na 0,5 szklanki wody.
·         W leczeniu łupieżu świetnie sprawdzi się zmieszanie kilku kropli olejku z szamponem.
·         Olejku nie powinny stosować kobiety w ciąży i małe dzieci (do lat 3)!

Ciekawostka: Mimo nazwy, roślina z której wytwarzany jest olejek nie ma nic wspólnego z herbatą :) Została ona tak określona przez podróżnika Jamesa Cooka, który używał jej liści do sporządzania napoju przypominającego herbatę.
Więcej informacji o olejku z drzewa herbacianego oraz propozycje stosowania znajdziesz tutaj:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz