środa, 23 lipca 2014

Glinka Ghassoul - jeden produkt, wiele zastosowań.

Dziś chciałabym Państwu przedstawić jak wszechstronne zastosowanie może mieć ciesząca się dużą popularnością NATURALNA GLINKA GHASSOUL.

Marokańska GLINKA GHASSOUL to gliniasty minerał zawierający przede wszystkim krzemian magnezu. Poza tym posiada ona w swym składzie pierwiastki takie jak selen czy wapń. Ze względu na zawartość tych składników glinka jest polecana dla skóry zanieczyszczonej i niedotlenionej, posiada bowiem właściwości silnie detoksykujące. Maseczka z glinki leczy wypryski, działa kojąco przy podrażnieniach. Dzięki swej strukturze glinka absorbuje tłuszcz i złuszcza martwy naskórek, stąd jest polecana głównie przy cerze tłustej, jednak jest tak delikatna w swym działaniu, że z powodzeniem może być stosowana przez osoby o wrażliwej i alergicznej skórze.
Glinka Ghassoul jest bardzo wszechstronnym kosmetykiem, ponieważ poza wykorzystaniem jej w formie maseczki na twarz, można aplikować ją na całe ciało. Ze względu na naturalne właściwości pianotwórcze, glinkę można stosować jako mydło bądź szampon.
Ta marokańska glinka cieszy się coraz większą popularnością, a zabiegi z jej użyciem są dostępne w wielu salonach Wellness & SPA. Jednak teraz mogą się Państwo przekonać o jej niezwykłej skuteczności stosując Glinkę Ghassoul w zaciszu własnego domu. Polecam ją szczególnie do wykonywania domowych naturalnych maseczek, które w przeciwieństwie do "kupnych" nie zawierają szkodliwych konserwantów.

Przepis na maseczkę ujędrniająco - regenerującą:
GLINKA GHASSOUL
WODA RÓŻANA
OLEJEK ARGANOWY

1. Wsypać wybraną ilość glinki do szklanego naczynia (w zależności od tego na jaką powierzchnie ciała - twarz, dekolt, biust; maseczka będzie aplikowana).
2. Wymieszać glinkę z ciepłą wodą - przegotowaną bądź mineralną, łyżką olejku arganowego i łyżką wody różanej; konsystencja maski powinna być gęsta.
3. Nałożyć na wybrane miejsce i pozostawić 5 - 20 min.
4. Obficie spłukać letnią wodą - przegotowaną bądź mineralną.

Wystarczy tak niewiele, by podarować sobie luksusową pielęgnację i SPA we własnym domu :)

2 komentarze: