czwartek, 17 kwietnia 2014

Naturalny dezodorant (i nie tylko...)W dobie wzrastającej świadomości w dziedzinie kosmetyki staramy się znaleźć alternatywy nie tylko dla wszelkich preparatów pielęgnacyjnych ale też środków higieny, takich jak dezodoranty. Powszechnie dostępne antyperspiranty zawierają w składzie potencjalnie szkodliwe substancje chemiczne, które mogą być absorbowane przez skórę i kumulowane w organizmie. Czy istnieje alternatywa dla chemicznych dezodorantów? Istnieje i nosi nazwę, o której z pewnością wielu już słyszało - AŁUN

Ałun to naturalny związek mineralny znany przede jest przede wszystkim ze swych właściwości hamowania namnażania bakterii odpowiedzialnych za zapach potu. Dzięki temu wykorzystywany był od wieków do zapobiegania przykremu zapachowi. Jego właściwości antyseptyczne zawdzięczamy niskiemu pH, które stwarza środowisko bardzo nieprzyjazne dla bakterii.  

Czy to jedyna właściwość i zastosowanie ałunu?

Otóż nie. Okazuje się, że ałun świetnie nadaje się także do tamowania drobnych skaleczeń, na przykład przy goleniu lub innym zadrapaniu, a ponadto zapobiega zakażeniom w obrębie rany.
Stosowany jest także w celu łagodzenia podrażnień skóry oraz zmniejszania stanów zapalnych skóry i krostek.

Niewielu wie, że ten kawałek minerału zdolny jest do eliminowania opryszczki wargowej. Sposób ten z powodzeniem od setek lat stosowany jest w Maroku.


Jak stosować ałun?

Sposób 1:
Bryłkę ałunu wystarczy zwilżyć wodą i aplikować bezpośrednio pod pachę, na skaleczenia, krostki, opryszczkę lub podrażnienia.

Ze względów higienicznych zaleca się stosować jedną bryłkę na jedną osobę. 

Sposób 2:
Sproszkowany ałun zmieszać z wodą lub dowolnym hydrolatem (na przykład wodą różana lub szałwiową). Przelać do opakowania z atomizerem i rozpylać na dane miejsce lub stosować jako tonik do twarzy. 


W ofercie sklepu posiadamy ałun w formie nieregularnej bryły, która bardzo szybko i łatwo się szlifuje podczas stosowania. Do tego opakowanie zawiera także ałun w proszku, który można łatwo rozpuszczać w wodzie lub toniku. Więcej o ałunie>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz