czwartek, 28 listopada 2013

Zdumiewające właściwości unikatowego olejku z gumy arabskiej

Czy słyszeliście kiedyś o olejku z gumy arabskiej? Jeżeli nie, to nie ma w tym nic dziwnego, bo olejek ten jest bardzo unikatowy i rzadko się o nim słyszy. A szkoda, bo jego właściwości wskazują na to, że powinniśmy o nim usłyszeć :).


Co czyni go tak wartościowym?

Olejek z gumy arabskiej może być stosowany zarówno zewnętrznie jak i do użytku wewnętrznego.

http://skarbymaroka.pl/olejki/623-naturalny-olejek-z-gumy-arabskiej-30-ml-zdumiewajace-wlasciwosci-.html

 Spożywanie olejku z gumy arabskiej poprawia ogólny stan zdrowia.

Posiada właściwości kojące i przeciwzapalne, dlatego stosowany jest przy wszelkich infekcjach skórnych oraz jamy ustnej, ale także przy wszelkich infekcjach bakteryjnych i grzybicznych.

Guma arabska działa zmiękczająco i łagodząco na skórę oraz błony śluzowe, wykazuje właściwości nawilżające, antybiotyczne i ochronne, a także sprzyja procesowi gojenia ran.

Stosowany doustnie działa osłonowo na błony śluzowe, dzięki czemu pomaga łagodzić bóle brzucha, biegunki i zaparcia.

Olejek znajduje także zastosowanie przy poparzeniach, krwawieniach, infekcjach i problemach skórnych jako środek ściągający i zmiękczający.

Ze względu na właściwości ochronne i osłonowe wspomaga także leczenie infekcji dróg moczowych.

Olejek z gumy arabskiej jest pomocny w przeziębieniach, zapaleniu dziąseł, gardła, krtani, gdyż łagodzi podrażnioną śluzówkę tworząc kojącą powłokę.

Guma arabska jest prebiotykiem, a zatem stymuluje wytwarzanie flory bakteryjnej w jelitach, co objawia przede wszystkim zwiększeniem odporności oraz zmniejszeniem ryzyka zachorowania na raka jelita grubego.
Właściwość ta wpływa ponadto na wzmocnienie kości!

Olejek z gumy arabskiej jest źródłem naturalnego błonika, dzięki czemu sprzyja procesowi odchudzania i redukuje poziom cholesterolu!

Taka wszechstronność zastosowań olejku z gumy arabskiej powoduje, że powinien zagościć on w naszej apteczce.
Z powodzeniem może zastapić także wiele suplementów diety wspomagających odchudzanie, a do tego wykazuje szerokie właściwości prozdrowotne.

Do głebszej lektury zapraszam tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz