poniedziałek, 4 lutego 2013

Przepis na piękno




Witam serdecznie wszystkie czytelniczki!

Chciałabym rozpocząć wątek dotyczący kosmetyków naturalnych według receptur Skarbów Maroka. Ponieważ spędziłam trochę czasu w laboratorium chemicznym i biologicznym, przyrządzanie roztworów i komponowanie receptur nie jest mi obce. Zapewniam Was, że sprawia to niesamowitą frajdę, na którą mogą pozwolić sobie nie tylko biochemicy. A na dodatek taka preparatyka pomaga zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim zdrowie i urodę, które cierpią z powodu kosmetyków drogeryjnych faszerowanych chemikaliami, konserwantami i czasem jeszcze połową tablicy Mendelejewa... . 

Często ulegamy reklamom różnorakich kosmetyków skazując tym samych swoją skórę na los królika doświadczalnego, karmiąc go pokaźną dawką środków alergogennych lub kancerogennych, co powoduje, że kłopoty z cerą (zwłaszcza problematyczną) zaczynają się niebezpiecznie kumulować.

Dlaczego więc nie zainwestować w naturę? Naturę, która oferuje nam produkty o zaskakująco uniwersalnym zastosowaniu. Zamiast wydawać kosmiczne sumy na tysiące kosmetyków do różnych zastosowań, może warto wybrać kilka czystych naturalnych składników, które okażą się niesamowicie skuteczne w rozwiązywaniu większej ilości problemów? I tutaj właśnie kłania się zasada mniej znaczy więcej, bo nie liczy się ilość tylko jakość (przynajmniej w kwestii pielęgnacji urody ;) ).
Towarzyszy jej komplementarna zasada, mówiąca o tym, że EKOlogicznie znaczy EKOnomicznie, ponieważ inwestycja w naturę wpływa korzystnie nie tylko na urodę i zdrowie, ale także na zawartość portfela :). 

Dlaczego zatem nie komponować sobie kosmetyków samemu?
W kategorii Przepis na urodę będę publikować kolejne receptury kosmetyków, które pozwolą rozwiązywać różnorodne problemy z cerą, włosami, cellulitem i wiele innych. A do skomponowania tych kosmetyków stosować będę tylko kilka składników, które są na tyle uniwersalne, że mogą komponować się w kosmetykach do różnych zastosowań. 

Zapraszam do śledzenia kolejnych postów!

1 komentarz:

  1. dobry pomysl-sama ostatnio nieco bardziej zainteresowalam sie naturalnymi skladnikami, wiec czekam na wiecej!:)

    OdpowiedzUsuń